Sekcija za prostorno uređenje škole na djelu

Danas 14.5.2014 godine u dvorištu naše škole su se isticali učenici sekcije za prostorno uređenje škole tako što su zajedno sa svojom profesoricom Zlatom Kulaš na veoma kreativan način sadili cvijeće te uređivali okolinu oko cvijeća. Na ovaj način profesorica je poticala ljubav prema cvijeću, brigu za okoliš i razvijanje ekološke svijesti te radost zajedničkog rada.

 

Na veoma poučan i interesantan način učenici su bili u prilici upoznati mnoge biljne vrste, te ih razlikovati po njihovim specifičnostima.  Osnovni cilj današnje akcije  je ljubav i pažnja prema cvijeću, pravilna njega, upoznavanje vrsta te karakteristike istih, a posebno onih koje nas okružuju. Kroz ovaj proces jedan od ciljeva bio je i razviti samopoštovanje, samopouzdanje i svijest o vlastitim sposobnostima. Također, poticalo se međusobno razumjevanje, pomaganje i poštivanje, gdje su naši učenici pokazali zavidan nivo ovih sposobnosti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Vedran Mihić